LASINPUHALLUSKURSSIT Aukioloajat:Pääsiäisen aukiolot: Fiskars: to, pe, su, ma klo 11-16. la klo 11-17. Tule puhaltamaan oma lasiesine! Hinnat alkaen 22 eur lapset ja 27 eur aikuiset! |
LASINPUHALLUSKURSSITBianco Blu:n Humppilan studiossa järjestetään myös lasinpuhalluskursseja asiasta kiinnostuneille. Kurssit on tarkoitettu aloittelijoille ja myös alkeet oppineille. Alustavasti on suunniteltu pidettäväksi n. yksi kurssi per kuukausi. Kurssilaiset voivat itse myös ehdottaa heille sopivia kurssipäiviä. Yleensä kurssi on kuitenkin lauantaisin. Kurssivaraukset: Tarmo Maaronen 045 139 0020 tai tarmo.maaronen@biancoblu.fi Meillä voit käyttää kurssin maksuun myös virikeseteleitä. Katso lisää aiheesta: virikeseteli Kursseilla perehdytään perinteisiin lasinpuhallustekniikoihin ja valmistetaan omia tuotteita. Alkeiskurssien pääpaino on lasinkäsittelyharjoittelut ja omien tuotteiden valmistus. Järjestämme myös jatkokursseja. Tällä hetkellä jo ensimmmäiset kurssi 10 ovat alkamassa. Meidän kursseillamme ei otsaa rypistellä vaan asioita tehdään pilke silmäkulmassa. Jo n. 500 kurssilaista on saanut lasinpuhallusoppia kursseiltamme ja paljon hienoja lasiteoksia saatu aikaan Uutuus! Pikakurssi 2 esineen tekoon. Ryhmökoko 1-15 hlöä. Tehdään 2 esinettä per hlö kurssimuotoisesti. Hinta 75 €/hlö. Kurssin kesto riippuvainen kurssilaisten määrästä. Avoimet kurssit ovat tarkoitettu niille, jotka eivät ole omaa ryhmää saaneet kasaan tai ovat saaneet esim. lahjakortin kurssille. Myös nämä kurssit on tarkoitettu aloittelijoille, joilla ei ole tai on hyvin vähän kokemusta lasinkäsittelystä. Kurssien hinnat Kokopäiväkurssi 130 €/hlö (jos paikalla 4-6 hlöä, suuremmalla ryhmällä hinta halvempi /hlö).
Pikakurssi 75 €/hlö Kurssilaisille annamme myös alennuksia myymälöidemme tuotehinnoista. Aikataulut Kokopäiväkurssit lauantaisin klo 10-17
Kurssin kesto klo 10-17 Kursseilla
harjoitellaan lasinkäsittelyä, sekä jokainen osanottaja tekee 2-6
lasiesinettä, riippuen kurssin pituudesta ja osanottajamäärästä. Kurssi on tarkoitettu koko- tai puolipäiväkurssin läpikäyneille. Kurssilla harjoitellaan aiemmin opittuja asioita, sekä muutamia uusia tekniikoita + uusia esinemalleja (esim. vati ja filigranitekniikan alkeet). Kurssi pidetään jos osanottajia on 4-10 hlöä. Lasikurssi 3 Kurssin kesto klo 10-17 Kursseilla harjoitellaan lasinkäsittelyä, sekä jokainen osanottaja tekee 2-6 lasiesinettä, riippuen kurssin pituudesta ja osanottajamäärästä.
Lasikurssi 4 Kurssin kesto klo 10-17
JATKOKURSSEJA JÄRJESTETÄÄN TÄSTÄ ETEENPÄINKIN KUNKIN
KURSSIPÄIVÄN OHJELMARUNGON MUUTTUESSA TARPEEN JA TAITOJEN KEHITTYMISEN
MYÖTÄ. OTA YHTEYTTÄ, JOS JATKOKURSSIT KIINNOSTAVAT!
Myös
jatkokursseja voidaan järjestää viikonloppukurssien muodossa. Hinnat
viikonlopulle ovat 220 €/hlö. Voit varata 4-10 hlön kaveriporukalle oman kurssipäivän tai voit osallistua avoimille kurssipäiville mukaan. Avoimia kurssipäiviä järjestetään n. kerran kuussa varaustilanteen mukaan.
UUTUUS! Nyt myös pienryhmille omia kursseja! Jos et saa kasaan 4 hengen ryhmää, voitte varata myös kurssin 1-3
henkilölle. Tällöin hinnat ovat samat kuin normaalikursillakin eli 90 eur/hlö puolikurssi ja 125 eur/hlö kokokurssi. Puoli kurssin kesto on tunti per hlö. Kokokurssin kesto on 1,5 tuntia per hlö. Eli 2 hlön ryhmälle puolikurssi kestäisi 2 h ja kokokurssi 3 h. Näitä lyhyempiä kursseja on mahdollisuus varata kaikkina päivinä varaustilanteen mukaan.
|